Podsumowanie Podprogramu 2019 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w  Młodzieszynie  przy współpracy z Bankiem Żywności w Warszawie  – Reguły Logistic Park, ul. St. Bodycha 97, Reguły, 05-820 Piastów realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2019 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienia  mieszkańcom pomocy żywnościowej.  W okresie od marca do sierpnia 2020 w czasie epidemii COVID-19 paczki żywnościowe zostały wydane cztery razy.

Osoby potrzebujące, które  spełniły kryteria i uzyskały skierowania do otrzymania pomocy otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:

– warzywne i owocowe – (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, sok jabłkowy),

– skrobiowe – (makaron jajeczny, makaron kukurydziany, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),

– mleczne – (mleko, ser podpuszczkowy),

–  mięsne – (szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, filet z makreli),

– cukier- (cukier biały),

– tłuszcze- (olej rzepakowy)

– dania gotowe- (gołąbki w sosie pomidorowym).

Od marca do sierpnia 2020 wydaliśmy 19 ton 335 kg  artykułów spożywczych. Pomoc żywnościowa trafiła do 368 osób z 146 rodzin z terenu Gminy Młodzieszyn.

Składamy  podziękowanie wszystkim pracownikom Banku Żywności w Regułach za współprace, szczególne podziękowanie za przekazanie dodatkowych  ponadprogramowych ilości produktów, które  przekazaliśmy mieszkańcom naszej gminy podczas  wydawania żywności w miesiącu sierpniu.

Po raz kolejny dziękujemy wszystkim którzy ofiarowali swoją pomoc, w szczególności Strażakom z OSP Budy Stare za pomoc w rozładunku i wydawaniu żywności oraz bezpłatne użyczenie sali,   Żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej w Płocku za dwukrotne przywiezienie i pomoc z w rozładunku żywności, Strażakom z OSP Kamion za dowiezienie  prawie trzech ton żywności w dniu 26 sierpnia 2020 oraz  Dzielnicowemu Gminy Młodzieszyn za udzielone wsparcie.

Jednocześnie informujemy, iż było to ostatnie wydawanie żywności w  Podprogramie 2019. Po uzyskaniu informacji z Banku Żywności, o nowym Podprogramie 2020 poinformujemy, w celu zgłoszenia się do GOPS i  otrzymania skierowania kwalifikującego do odbierania żywności w nowym Podprogramie 2020.

Skip to content