Pilnie potrzebni Wolontariuszki i Wolontariusze Szlachetnej Paczki Akademii Przyszłości, by wspierać najsłabszych

Zamieszczamy informację na prośbę  Stowarzyszenia WIOSNA

Szanowni Państwo, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc  przy poszukiwaniu wolontariuszy do SZLACHETNEJ PACZKI I AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Uprzejmie proszę o przekazanie niniejszej wiadomości do potencjalnie zainteresowanych osób, aktywistów, ludzi, którzy zechcą się zaangażować.

Poszukujemy wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, bez których mądra pomoc dla potrzebujących nie będzie możliwa. To właśnie oni w prawie tysiącu lokalizacji w całej Polsce:

-odwiedzają rodziny w trudnej sytuacji materialnej i życiowej (w ramach Szlachetnej Paczki) lub

-spotykają się z dziećmi, które mają problem ze swoją samooceną (jako wolontariusze Akademii Przyszłości).

Do Szlachetnej Paczki, od 21 lat, włączane są osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn niezależnych. Dzięki naszym wolontariuszom docieramy do prawdziwej biedy- tej niezawinionej, ukrytej- a nie do tej, która krzyczy, domaga się i żąda pomocy. Mądra pomoc Szlachetnej Paczki dociera do potrzebujących, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni. Wspieramy również osoby, które nie poradzą sobie same- ubogich, seniorów, niepełnosprawnych. Paczka jest dla nich wsparciem w zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

Akademia Przyszłości od 19 lat zmienia życie dzieci, które straciły wiarę w siebie. Wykorzystujący System Motywatorów Zmiany- unikalną metodologię pracy wolontariusza z dzieckiem- przeprowadza je od porażki w szkole do sukcesu w życiu.

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w dotarciu do Państwa odbiorców z zaproszeniem do zaangażowania w nasze programy. Będziemy wdzięczni, gdyby zgodzili się Państwo na pomoc w postaci:

  • przekazania informacji o rekrutacji do potencjalnie zainteresowanych osób,
  • umieszczenia informacji na stronie www, na portalu Facebook lub innych kanałach komunikacyjnych
  • wydrukowania naszych plakatów i rozwieszenia na Państwa tablicach informacyjnych.Nie ma znaczenia wiek, płeć, wykształcenie, szukamy osób, które zechcą się zaangażować!

     

 

W załączniku  treść ogłoszenia o poszukiwaniu wolontariuszy oraz plakat.

Informacja prasowa_Szlachetna paczka

Poniżej link do strony

https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/zgloszenie/?action=superw&place=menu

 

Skip to content