Rodzicu, od dzisiaj złożysz wniosek o Dobry start !

Chociaż do powrotu uczniów do szkół pozostały dokładnie dwa miesiące, rodzice już od dzisiaj mogą składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry start”. – Im wcześniej złożony wniosek, tym szybciej pieniądze trafią na konto i pozwolą pokryć wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Nie warto zwlekać – zachęca minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dobry start” to program, który pomaga odciążyć domowe budżety rodzin z dziećmi w wieku szkolnym w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. To jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł, które przysługuje na każdego ucznia do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

Rodzicu, złóż wniosek

– Dzisiaj, 1 lipca, rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Dobry start”, który jest z nami już od 2018 r. i cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców i opiekunów. Wnioski bardzo sprawnie złożymy online i gorąco zachęcam, by zrobić to jak najszybciej. Dzięki temu pieniądze trafią na konta jeszcze przed 1 września – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie w ramach programu „Dobry start” przyjmowane są wyłącznie online. Do dyspozycji rodziców i opiekunów są 3 kanały elektroniczne:

  • Portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej
  • Platforma Usług Elektronicznych ZUS
  • Bankowość elektroniczna.

Nie będą nam potrzebne żadne dodatkowe zaświadczenia np. o dochodach – Dobry start przysługuje bez względu na wysokość zarobków.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzicu-od-dzisiaj-zlozysz-wniosek-o-dobry-start?fbclid=IwAR0w9EcF-IGucpldClGOhtv1hFkvjo9u_1enRb9c56JgDctC6J9BzWtsgOI

Skip to content