Pomoc żywnościowa dla mieszkańców gminy Młodzieszyn.

W dniu 29 czerwca do OSP Budy Stare  po raz drugi  żołnierze  Wojska Obrony Terytorialnej z Płocka dostarczyli i pomogli pracownikom GOPS w rozładunku  4 ton żywności otrzymanej  z Banku Żywności w Regułach.  Pomoc otrzymano w ramach   Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 [POPŻ] współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogram 2019. Żywność została wydana przez pracowników GOPS przy  pomocy druhen z OSP Budy Stare.

Paczki żywnościowe wydano  86 osobom z 28 rodzin, które  spełniły kryteria i uzyskały skierowania do otrzymania pomocy.

W czasie epidemii COVID-19 paczki żywnościowe zostały wydane po raz trzeci. Od   marca do czerwca 2020  GOPS w Młodzieszynie jako Organizacja Partnerska o zasięgu lokalnym rozdysponowała 16,5 tony żywności dla 368 osób z 146 rodzin.

Paczka z produktami żywnościowymi zawierała zestaw  obejmujący  artykuły spożywcze w łącznej ilości ok 45 kg w tym:

1) Artykuły warzywne i owocowe : koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki,  powidła śliwkowe,  sok jabłkowy klarowny

2) Artykuły skrobiowe: makaron jajeczny,  makaron kukurydziany bezglutenowy,  ryż biały,  kasza gryczana, herbatniki maślane

3) Artykuły mleczne:  mleko UHT , ser podpuszczkowy dojrzewający

4) Artykuły mięsne : szynka drobiowa , pasztet wieprzowy , filet z makreli w oleju

5) Cukier: cukier biały

6) Tłuszcze: olej rzepakowy

7) Dania gotowe: gołąbki w sosie pomidorowym .

Dziękujemy wszystkim którzy ofiarowali swoją pomoc, w szególności Strażakom z OSP Budy Stare za  pomoc w rozładunku i wydawaniu żywności oraz bezpłatne użyczenie sali.  Wojskom Obrony Terytorialnej w Płocku za przywiezienie i pomoc z w rozładunku żywności oraz Dzielnicowemu Gminy Młodzieszyn za udzielone wsparcie.

Skip to content