Informacja o zakończeniu sprzedaży węgla na terenie gminy Młodzieszyn.

Wójt Gminy Młodzieszyn- Monika Pietrzyk  informuje, iż  gmina Młodzieszyn zakończyła sprzedaż węgla po cenie preferencyjnej. 

Sprzedaż węgla w cenach preferencyjnych na terenie gminy Młodzieszyn trwała w okresie od listopada 2022 r. do maja 2023 r. Osoba uprawniona mogła kupić łącznie 3 tony węgla, frakcji groszek lub orzech.

W programie zakupu preferencyjnego dla gospodarstw domowych wpłynęło 1095 wniosków od mieszkańców naszej gminy, którzy zakupili łącznie 1790 ton węgla:  448 ton groszku,  372  ton ekogroszku  oraz 970 ton orzecha i kostki.

Uprawnieni mieszkańcy gminy Młodzieszyn zakupu dokonywali po preferencyjnej cenie 1746 zł brutto za tonę i była to najniższa cena na terenie  powiatu sochaczewskiego.

Cały zgromadzony surowiec został rozdysponowany, a każdy mieszkaniec, który zawnioskował o węgiel miał możliwość jego zakupu. Co ważne, na składzie nie zalega nawet 1 kg węgla.

Dziękujemy Panu Maciejowi Małeckiemu- Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych za wsparcie i  zaangażowanie  w realizację programu.

Węgiel dostarczany był z polskich kopalni przez  Polską Grupę Górniczą S.A. w Katowicach.

Przy współpracy  STU Płock Sp. z o.o. Punkt Handlowy Radzanowo – kwalifikowanego dostawcy węgla Polskiej Grupy Górniczej S.A

Za składowanie i dystrybucję odpowiadała firma „Comtrans” Mirosław Winnicki, z którą współpraca układała się bardzo dobrze. Węgiel dostarczano bez komplikacji i w krótkim czasie od  dokonania wpłaty przez mieszkańca, za co serdecznie dziękujemy.

Słowa podziękowania kierujemy także do mieszkańców za cierpliwość i dobrą  współpracę podczas realizacji sprzedaży opału.

 

Skip to content