Informacja dotycząca transportu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Wójt Gminy Młodzieszyn informuje, iż istnieje możliwość zapewnienia transportu do punktu szczepień osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do tych miejsc.
W związku z rozpoczęciem Realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2,

Transport taki przeznaczony  jest dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami; (Symbol przyczyny niepełnosprawności oznacza się następująco: R – upośledzenie narządu ruchu; N – choroby neurologiczne)
  • mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności  w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień,
  • osób powyżej 70 roku życia, mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

    Transport ten zapewniony będzie dla tych osób przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Młodzieszyna i Kamiona.
Gmina Młodzieszyn udostępnia w celu zgłoszenia potrzeby transportu z domu do punktu szczepienia nr telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Młodzieszynie ul. Wyszogrodzka 23A, 96-512 Młodzieszyn 46 816 63 42 pod który mogą zgłaszać się w/w osoby potrzebujące pomocy w dotarciu do punktów szczepień.
Więcej informacji udzielamy telefonicznie i osobiście w siedzibie GOPS w godzinach 8.00-15.00.
Gmina wyznaczyła koordynatora na potrzeby realizacji przewozów Panią Mariolę Winnicką.
Od najbliższego piątku tj 15.01.2021 w godzinach 8.00 – 15.00 będzie funkcjonował w/w numer jak infolinia, która umożliwi rejestrację chętnych do skorzystania ze zorganizowanego transportu.
Równolegle, w ramach produktów finansowanych przez Narodowy Funduszu Zdrowia dotyczących szczepień pacjentów (szczepienie w punkcje szczepień lub szczepienie z dojazdem do pacjenta), powinien być realizowany transport dedykowany osobom, które ze względów zdrowotnych wymagają użycia transportu sanitarnego. Transport taki realizowany powinien być ze wskazań medycznych po uprzedniej decyzji lekarza o kwalifikacji do takiego transportu.
Jednocześnie informujemy, iż na terenie Gminy Młodzieszyn Przychodnia Rodzinna w Młodzieszynie planuje rozpocząć szczepienia przeciw COVID-19 swoim pacjentom w jak najszybciej możliwym terminie. W pierwszej kolejności będą szczepione osoby w wieku powyżej 70 roku życia. W celu sprawnej organizacji szczepień zapraszamy seniorów 70 plus do zapisywania się pod numerem telefonu 509-012-839 lub mailowo na adres przychodnia.mlodzieszyn@op.pl
Skip to content