Informacja dotycząca szczepień.

Od 25 stycznia  ruszyły  szczepienia seniorów 80 plus.

E-skierowania dla nich wystawiane są automatycznie w systemie, według PESEL. Nie mają one kodu jak inne skierowania. Ważne są 90 dni. Nie obowiązuje też rejonizacja, co oznacza, że każdy może sobie wybrać dowolny punkt szczepień.

Seniorzy mogą umawiać się na termin zastrzyków na trzy sposoby z wykorzystaniem centralnego systemu e-rejestracji, integrującego indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. Nie muszą tego robić osobiście, bo przy telefonicznej rejestracji wystarczy podać imię, nazwisko, numer PESEL osoby, która zgłasza się do szczepienia.

Jak zapisać się na szczepienie

  • rejestracja przez całodobową infolinię NFZ pod numerem 989. Konsultant zaproponuje termin i miejsce szczepienia.
  • rejestracja elektroniczna z wykorzystaniem Internetowego Konta Pacjenta. Dostępne jest ono na stronie pacjent.gov.pl. Do logowania potrzebny jest profil zaufany lub dowód osobisty z warstwą elektroniczną (e-dowód). Do IKP można się też zalogować, wykorzystując konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub przez bank spółdzielczy.
  • umówienie wizyty w punkcie szczepień. Ich lista jest na bieżąco aktualizowana na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien. Takich miejsc jest obecnie na mapie Polski 5981.
  • zgłoszenia dla seniorów przez formularz gov.pl/szczepimysie. Gdy podany zostanie pesel, kod pocztowy i numer telefonu komórkowego, to też taki senior ma gwarancję, że jak pojawi się kolejna dostawa szczepionki, a w konsekwencji wolne terminy w okolicy jego zamieszkania, „to konsultant zadzwoni i zaproponuje termin szczepienia”.
  • zarejestrowanie się bez terminu, czyli zamówienia usługi oddzwonienia przez konsultanta, to wysłanie SMS o treści „szczepimy się” pod numer: 664908556. Po wysłaniu takiego SMS w odpowiedzi zostanie przesłana prośba o przesłanie numeru pesel i kodu pocztowego.

 INFORMACJA O ZAPISACH NA SZCZEPIENIA NA TERENIE GMINY MŁODZIESZYN

Przychodnia Rodzinna w Młodzieszynie planuje rozpocząć szczepienia przeciw COVID-19 swoim pacjentom w jak najszybciej możliwym terminie. W pierwszej kolejności – osoby w wieku powyżej 70 roku życia. Zapisy na szczepienia pod numerem telefonu 509-012-839 lub mailowo na adres przychodnia.mlodzieszyn@op.pl

Osoby mające trudność z dotarciem do punktu szczepień będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego  przez gminę.

W celu zgłoszenia potrzeby transportu z domu do punktu szczepienia Gmina Młodzieszyn udostępnia nr telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Młodzieszynie
46 816 63 42

Więcej informacji udzielamy telefonicznie i osobiście w siedzibie GOPS
ul. Wyszogrodzka 23A, 96-512 Młodzieszyn w godzinach 8.00-15.00.

Skip to content