Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę uruchomiła dyżury w języku ukraińskim i rosyjskim w telefonie zaufania – 116 111.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę uruchomiła dyżury w języku ukraińskim i rosyjskim w telefonie zaufania – 116 111. Konsultantki z Ukrainy czekają na rozmowy z dziećmi od poniedziałku do piątku między 14 a 18. „Dzieci mogą do nas dzwonić z każdym problemem; czekamy, żeby im pomóc” – zapewniają ekspertki.

  • Każde dziecko, które zadzwoni pod numer 116 111, będzie miało możliwość kontynuowania połączenia w języku polskim, ukraińskim lub rosyjskim.
  • Prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Monika Sajkowska podkreśla, że wsparcie emocjonalne ma ogromne znaczenie w każdych okolicznościach, zwłaszcza tak ekstremalnych, jak doświadczenie uchodźstwa. 
  • Pomoc w języku ukraińskim i rosyjskim oferuje także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 12 12 12).

„Dzieci po prostu potrzebują zrozumienia, żeby być z nimi, rozmawiać. Ja mówiłam tak: tabliczki mnożenia można znaleźć w internecie, tak samo daty historyczne, ale miłości od rodziców, wsparcia i zrozumienia – nie. Dlatego poprosiłam rodziców, by np. 185 razy uściskali dzieci, 525 razy ucałowali je, poszli do parku, po prostu byli z dziećmi. A słownictwo polskie samo przyjdzie z czasem” – powiedziała Vychivska.

Pomoc w języku ukraińskim i rosyjskim oferuje także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 12 12 12). Oprócz dyżurów telefonicznych działa także internetowy czat z pomocą psychologiczną w tych językach – pod adresem https://czat.brpd.gov.pl/.

Więcej informacji na stronie internetowej https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/telefon-zaufania-dla-dzieci-takze-w-jezyku-ukrainskim-i-rosyjskim,387148.html

Skip to content