Bezpłatny projekt „FOLM- z natury do rynku pracy”

Na prośbę Banku Żywności w Olsztynie zamieszczamy informacje na temat projektu ,,FOLM – z natury do rynku pracy”.

FOLM to darmowy projekt polegający na tygodniowej wyprawie na terenie warmińskich lasów, podczas której młodzi ludzie regenerują się, poznają nowe, ciekawe osoby, bardziej poznają siebie, rozwijają swoje umiejętności społeczne jak i indywidulane, dostają ogromną dawkę motywacji i inspiracji. To czas budowania samoświadomości i zdobywania pewności siebie. To jednak też czas zabawy, leśnych warsztatów, spania pod namiotami, muzykowania i gotowania na ognisku.

Wyprawa może być ciekawą opcją na wakacje, która łączy ze sobą zabawę, relaks, samorozwój oraz odpoczynek od social mediów. W projekcie wzięło udział już ok.150 osób i z naszych obserwacji wynika, że niezależnie z jakiego powodu osoba trafia na FOLM to zawsze wynosi coś dla siebie.

Wyprawa trwa 7 dni, zbiórka jest w Banku Żywności w Olsztynie, a później przenosimy się do lasu w okolicach Stawigudy, w nadleśnictwie Nowe Ramuki. Projekt jest DARMOWY finansowany z funduszy norweskich (zatem nie koliduje z projektami unijnymi), zapewniamy cały sprzęt (śpiwór, karimatę, namiot, menażkę, buty, kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe, latarkę itp.), wyżywienie oraz zwracamy koszty dojazdy do Olsztyna. Co więcej każdy uczestnik na czas wyprawy objęty jest ubezpieczeniem.

Po części leśnej organizowane są spotkania z coachem (w grupach jak i indywidulanie). Taka możliwość pracy z coachem traw 6 miesięcy i jest dostosowana do uczestnika. Bezpośrednim celem projektu jest pomoc młodej osobie w odnalezieniu się na runku pracy czy rynku edukacyjnym, ale tak naprawdę projekt daje wiele, wiele więcej.

Wyprawy organizowane są do końca września.

FOLM jest skierowany do osób, które:

– mają 18-30 lat

– NIE pracują na umowie o pracę

– obecnie NIE uczą się

– mieszkają w woj. mazowieckim (bez Warszawy), warmińsko-mazurskim, podlaskim

 

Osoby zainteresowane mogą zgłosić się:

Pisząc: folm.rekrutacja@bankizywnosci.pl

Dzwoniąc: 698 345 652

Wypełniając, krótki formularz zgłoszeniowy:

https://tiny.pl/rbpbw

 

Zapraszam również do obejrzenia krótkiego filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=5yDlaM3UiC8

Na naszego fanpage na Facebooku:

https://www.facebook.com/poczujlas

oraz na naszą stronę internetową:

https://www.folmweb.com/pl/

 

 

Skip to content