Świetna zabawa na Pikniku Rodzinnym „Zdrowo i wesoło”

W niedzielę, 25 lipca na terenie parku przy Urzędzie Gminy Młodzieszyn odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Zdrowo i wesoło”. Było to wyjątkowe wydarzenie, chociażby ze względu na to, że było to pierwsze spotkanie, wspólna zabawa i integracja mieszkańców po długiej przerwie związanej z lockdownem.

Piknik otworzyła Monika Pietrzyk wójt gminy, która przywitała wszystkich zgromadzonych, podziękowała za tak liczne  przybycie i życzyła dobrej zabawy. Nazwa pikniku „Zdrowo i wesoło” jest nieprzypadkowa, ponieważ po raz pierwszy mieszkańcy mieli możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 podczas trwania pikniku w Przychodni Medycyny Rodzinnej Zdrowie w Młodzieszynie. Cieszymy się, że tak wielu z Państwa skorzystało z tej możliwości. Wiele osób zdecydowało się dokonać pomiaru ciśnienia i cukru w wyznaczonym do tego miejscu, skorzystać z punktu informacyjnego dotyczącego szczepień oraz punktu z konsultacjami dietetycznymi Naturhouse. Dla seniorów przygotowaliśmy specjalne pakiety, które pomogą wielu osobom w prawidłowym przyjmowaniu leków. Było to możliwe dzięki przystąpieniu Gminy Młodzieszyn do ogólnopolskiej kampanii  „MĄDRE LECZENIE TO SZYBSZY POWRÓT DO ZDROWIA”. Podczas pikniku odbył się także pokaz ratownictwa medycznego zaprezentowany przez WOPR Sochaczew oraz konkurs rzutek.

Podczas wydarzenia mieszkańcy mogli także skorzystać z Mobilnego Punktu Spisowego na terenie parku oraz punktu spisowego w Urzędzie Stanu Cywilnego w Młodzieszynie.

Piękna pogoda, liczne stragany oraz darmowe atrakcje przyciągnęły bardzo wielu miłośników dobrej zabawy. Zgromadzeni korzystali z wielu bezpłatnych atrakcji takich jak: dmuchańce, popcorn, wata cukrowa, malowanie twarzy, warkoczyki, balony czy lody z maszyny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także przejażdżki kucykiem oraz wystawa rękodzieła wykonanego przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Przez cały czas dostępne było również zaplecze gastronomiczne.

Najmłodszych mieszkańców zaprosiliśmy do zabaw animacyjnych i wakacyjnych rytmów prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie.

Muzyka na żywo porwała wszystkich do tańca a to wszystko to dzięki zespołowi Chaber’s!

Serdecznie dziękujemy Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Młodzieszyn, ratownikom z punktu medycznego oraz Policji, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Dziękujemy organizatorom pikniku oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia a także Leszkowi Borkowskiemu, który wspaniale poprowadził całą imprezę.

Szczególnie dziękujemy naszym mieszkańcom za przybycie i wspaniałą zabawę!

Skip to content